Контакти - Територіальні представництва НКРЕКП
 

 Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



 

версія для друку


Дата розміщення на сайті: 24.04.2015

Як здійснюється оплата за електричну енергію, яка використовується для освітлення боксів паркінгу, розміщених в підвальних приміщеннях?

 

Відповідь:

 

Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, затверджені постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 березня 2015 за № 231/26676 (далі – Тарифи). Тарифи на електроенергію для населення встановлено залежно від категорій споживачів.

 

Особливості застосування тарифів на електроенергію для населення регулюються Порядком застосування тарифів на електроенергію, затвердженим постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 року за № 599/20912 (далі – Порядок).

 

Відповідно до пункту 2.1. Порядку до категорії населення належать фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах (у тому числі квартирах, які розташовані на цокольних поверхах багатоквартирних житлових будинків), гуртожитках; для потреб особистого селянського господарства, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.

 

Отже, Порядок визначає цілі споживання електроенергії населенням. До комунально-побутових потреб населення належать індивідуальні витрати електроенергії на побутове освітлення, опалення, приготування їжі, роботу електричних побутових пристроїв (пральних машин, холодильників тощо), приватної комп’ютерної та оргтехніки, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.

 

Відповідно до пункту 2.1.1 Порядку населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для населення.

 

Виходячи із вищенаведеного, оплачувати електроенергію за тарифами для населення, мають право лише споживачі, які забезпечують споживання електроенергії безпосередньо населенням в окремих жилих будинках, квартирах, гуртожитках, гаражах та боксах для особистих автомобілів та човнів.

 

Таким чином, електрична енергія, яка споживається балансоутримувачем багатоквартирного будинку на освітлення паркінгів та стоянок розмішених в підвальних приміщеннях або на прибудинкових територіях, оплачується за тарифом 41,94 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ) відповідно до пункту 1.6 Тарифів та Примітки.

 

Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до статті 54 Господарського кодексу України на суб’єктів господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її здійснення різними суб’єктами господарювання, які визначаються цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

 

Отже, якщо послуги із функціонування паркінгів та стоянок, розміщених в підвальних приміщеннях або на прибудинкових територіях, надає стороння організація, у цьому разі електрична енергія, яка споживається на освітлення паркінгів та стоянок не є спожитою для забезпечення індивідуальних побутових потреб населення, вона є ресурсом, що використовується у господарській діяльності (навіть, якщо результатом цієї діяльності є надання послуг населенню) та оплачується за єдиним роздрібним тарифом на електричну енергію, який відповідно до Порядку розрахунку єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, населених пунктів та зовнішнього освітлення, на території України, затвердженого постановою НКРЕ від 26.08.2005 № 707, встановлюються Комісією щомісячно.

 
   


Як зареєструватися на сайті | Про цей портал | Статистика | Карта сайту | Яндекс.Метрика
© 2020 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг